IZLET MINISTRANATA I PJEVAČA

IZLET MINISTRANATA I PJEVAČA - U subotu, 3. lipnja o. g., pedesetak djece,  članova dječjeg zbora i ministrantske skupine Župe bl. Alojzija Stepinca iz Slavonskog Broda bili su na izletu u Đakovu i Osijeku. Izlet je djeci bio nagrada za njihovo redovito i aktivno sudjelovanje u životu župne zajednice. U pratnji župnika Tomislava Ćurića i voditeljice dječjeg zbora gđe. Marije Knežević Baračević te vjeroučitelja, suradnika i nekoliko roditelja, djeca su najprije posjetila biskupski dvor i katedralu u Đakovu. Župnik im je govorio o katedrali kao majci svih crkava naše nadbiskupije, o njezinom nastanku i umjetničkoj ljepoti. U biskupskom dvoru djeca su posjetila „crveni salon“ i kratko se zadržala u dvorištu biskupskoga dvora. Nakon toga uputili su se u Osijek gdje su, vozeći se kompom preko rijeke Drave, posjetili zoološki vrt. Kad su završili sa zanimljivim razgledavanjem  zadržali su se u organiziranoj igri na obližnjem igralištu u dječjem parku gdje ih je župnik počastio sladoledom.

Djeca su bila iznimno radosna. Na povratku su iskazivali svoje oduševljenje zajedničkom pjesmom koja je potvrdila njihovo dobro raspoloženje. Ana Želinski

 

 

 

pola od pola