IZLET MINISTRANATA I PJEVAČA

IZLET MINISTRANATA I PJEVAČA - U subotu, 3. lipnja o. g., pedesetak djece,  članova dječjeg zbora i ministrantske skupine Župe bl. Alojzija Stepinca iz Slavonskog Broda bili su na izletu u Đakovu i Osijeku. Izlet je djeci bio nagrada za njihovo redovito i aktivno sudjelovanje u životu župne zajednice. U pratnji župnika Tomislava Ćurića i voditeljice dječjeg zbora gđe. Marije Knežević Baračević te vjeroučitelja, suradnika i nekoliko roditelja, djeca su najprije posjetila biskupski dvor i katedralu u Đakovu. Župnik im je govorio o katedrali kao majci svih crkava naše nadbiskupije, o njezinom nastanku i umjetničkoj ljepoti. U biskupskom dvoru djeca su posjetila „crveni salon“ i kratko se zadržala u dvorištu biskupskoga dvora. Nakon toga uputili su se u Osijek gdje su, vozeći se kompom preko rijeke Drave, posjetili zoološki vrt. Kad su završili sa zanimljivim razgledavanjem  zadržali su se u organiziranoj igri na obližnjem igralištu u dječjem parku gdje ih je župnik počastio sladoledom.

Djeca su bila iznimno radosna. Na povratku su iskazivali svoje oduševljenje zajedničkom pjesmom koja je potvrdila njihovo dobro raspoloženje. Ana Želinski